Psikiyatr
Psikofarmakoloji Derneği Genel Sekreteri
Psychiatry & Clinical Psychopharmacology ve
Psychiatry and Behavioral Sciences dergileri Editörü

Adres:
Caddebostan Mahallesi, Bağdat Caddesi Birgen İş Merkezi 226/7, Çiftehavuzlar 34728 Kadıköy / İstanbul
Randevu:
(+90)553-002-2929 - (+90)553-002-2930
İnternetten Randevu İçin Tıklayınız.
Haberler ve Duyurular
COVID-19 salgınının stresi ve belirsizliği yeterince zordur. Mesela sosyal mesafelendirme bile günlük alışkanlıklarımızda büyük değişikliklere yol açmıştır. Gerilimi zaten hissediyor olabilirsiniz.
Günümüz Tıbbının Açmazları: Psikiyatri Nereye Gidiyor? Yol Ayrımında mı? "Psikiyatri Yol Ayrımında" isimli sunuma, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
İster depresyonunuz olsun, ister aile geçmişiniz olsun, ya da sadece ruh hali değişimlerinizi düzeltmek isteyin, bazı kanıtlar diyetinizi değiştirmenin yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.
Stresle ilgi klişe bir cümle vardır. “Stres çağımızın hastalığıdır” diye. Gerçekte çok doğru bir sözdür. Çünkü, günümüzde /ülkemizde ve tüm dünyada insanlar şehirleşmeden ve ‘Batılılaşma’dan dolayı milyonların içinde de olsa yalnızlar.
Glisemik indeks, yiyeceklerin sindirimden sonra kan şekeri seviyelerinde ne kadar yavaş veya ne kadar hızlı artışa neden olduğuna bağlı olarak verilen bir değerdir. Glisemik indeks (GI) ölçeğinde düşük olan yiyecekler yavaş ve düzenli olarak kan şekeri salma eğilimindedir.
Kulaklıklar ile gürültüyü ve panjurlar, kalın ve koyu renk perdeler veya göz maskesi ile ışığı en aza indirin. Geceleri kalkmanız gerekirse, parlak ışıkları açmayın. Bunun yerine küçük bir gece lambası kullanın.