Psikiyatr
Psikofarmakoloji Derneği Genel Sekreteri
Psychiatry & Clinical Psychopharmacology ve
Psychiatry and Behavioral Sciences dergileri Editörü

Adres:
Caddebostan Mahallesi, Bağdat Caddesi Birgen İş Merkezi 226/7, Çiftehavuzlar 34728 Kadıköy / İstanbul
Randevu:
(+90)553-002-2929 - (+90)553-002-2930
İnternetten Randevu İçin Tıklayınız.
Haberler ve Duyurular
Son birkaç hafta içinde Çin'in Wuhan kentinde COVI19 ortaya çıktı, tüm dünyayı dolaştı ve mahallelerimize girdi. Artık toplantıları en fazla 10 kişiyle sınırlandıracak ulusal yönergelerimiz var. Okullar kapalı, insanlar evden çalışıyor ve restoranlar, barlar ve spor salonları kapanıyor.
Çok zor günlerden geçiyoruz. Tarihte görülmedik şeyleri yaşamaya başladık. Metrenin 10 milyonda biri büyüklüğündeki ışık mikroskobu ile bile görünmeyen, ancak elektron mikroskopu ile görülebilen Corona virüs (COVID-19) belası KOSKOCA DÜNYAYI zengin-fakir, asil-halk, kadın erkek tanımadan perişan, bazılarını da hayatlarından etti. En kötüsü de fobiler ve takıntılar oluştu.
COVID-19 salgınının stresi ve belirsizliği yeterince zordur. Mesela sosyal mesafelendirme bile günlük alışkanlıklarımızda büyük değişikliklere yol açmıştır. Gerilimi zaten hissediyor olabilirsiniz.
Günümüz Tıbbının Açmazları: Psikiyatri Nereye Gidiyor? Yol Ayrımında mı? "Psikiyatri Yol Ayrımında" isimli sunuma, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
İster depresyonunuz olsun, ister aile geçmişiniz olsun, ya da sadece ruh hali değişimlerinizi düzeltmek isteyin, bazı kanıtlar diyetinizi değiştirmenin yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.
Stresle ilgi klişe bir cümle vardır. “Stres çağımızın hastalığıdır” diye. Gerçekte çok doğru bir sözdür. Çünkü, günümüzde /ülkemizde ve tüm dünyada insanlar şehirleşmeden ve ‘Batılılaşma’dan dolayı milyonların içinde de olsa yalnızlar.