Psikiyatr
Psikofarmakoloji Derneği Genel Sekreteri
Psychiatry & Clinical Psychopharmacology ve
Psychiatry and Behavioral Sciences dergileri Editörü

Adres:
Caddebostan Mahallesi, Bağdat Caddesi Birgen İş Merkezi 226/7, Çiftehavuzlar 34728 Kadıköy / İstanbul
Randevu:
(+90)553-002-2929 - (+90)553-002-2930
İnternetten Randevu İçin Tıklayınız.
Haberler ve Duyurular
Omega 3 balık yağı sardalya ve uskumru gibi yağlı balıkların vücudundan gelirken, krill yağı, Antarktika'da yaşayan minik, karides benzeri canlılar olan krill denilen kabuklulardan elde edilir. Tüm bu farklı deniz yağları, eikosapentaenoik asit (EPA) ve dokosahekssaenoik asit (DHA) içeriyor.
Mükemmel bir dünyada, yağlı balık yiyerek ihtiyacınız olan tüm Omega 3'ü elde edersiniz. Ancak endişe verici toksinler ve cıva gibi ağır metaller nedeniyle, çoğumuz günlük dozumuzu almak için balık yağı ve krill yağı gibi takviyelere dönüyoruz.
Nefes egzersizleri ayrıca stres ile ilgili küçük fiziksel gerginliklerin atılmasına yardımcı olur. Araştırmacılar, gün boyunca, molalar sırasında veya iki aktivite arasındaki geçiş anlarında aşağıdaki nefes tekniğinin düzenli olarak yapılmasını önermektedir . 
Burada dikkatinizi çekmek istediğim çok önemli bir husus da şudur: Nefes almak daha iyi bir gereçtir ama her derde deva değil. 
İşte yaygın olarak kullanılan bazı solunum teknikleri. Beş ila 10 dakikalık egzersiz zaman zaman gelen stresi hafifletebilir ve hatta panik ataklara karşı koruyabilir. Daha düzenli uygulama günlük endişe düzeyini düşürebilir.
Gelenek ve deneyim, solunum kontrol tekniklerinin kullanımını teşvik eder ve bilimsel çalışmalar giderek daha iyi bir fikir olduğunu göstermektedir.